Kas yra grafinis dizainas?

Grafinis dizainas

Grafinis dizainas – vizualinio turinio pateikimas įvairiomis meninėmis ir techninėmis priemonėmis. Grafinis dizainas paprastai susijęs ne tik su meninių vaizdų kūrimu bet ir su analize, organizavimu ir pateikimo metodais vizualinės komunikacijos problemų sprendimams. 

Grafinis dizainas taip pat žinomas kaip komunikacijos dizainas. Dizaineriai atgaivina vizualines koncepcijas naudojant programinę įrangą ir informuoja vartotojus per tekstą, grafiką ir vaizdus. 

Grafinis dizainas yra vienas iš būdų, kaip įmonės užmezga ryšį su vartotojais. Dizainas gali būti naudojamas gaminiams reklamuoti ir parduoti, žinutei perteikti arba prekės ženklo tapatybei sukurti. Nors pagrindinis tikslas yra komercinis, grafinis dizainas taip pat gali būti meno ir išraiškos forma.

Grafinio dizaino sritys

Jei apsižvalgytumėte aplink, pamatytumėte, jog grafinis dizainas lydi mus visose gyvenimiškose situacijose. Kiekvienas parduotuvės prekių katalogas, iš tolo šviečianti lauko reklama, jūsų mėgstamo prekės ženklo logotipas ir dar daugybė kitų vaizdinės komunikacijos objektų nebūtų atsiradę be aštraus grafikos dizainerio mąstymo, estetinio komponavimo bei neretai valandų valandas trunkančio maketų tobulinimo. Tai reiškia, jog yra daugybė grafinio dizaino sričių ir specializacijų. Kiekviena sritis reikalauja tam tikrų įgūdžių ir technikų. 

Vizualinis identitetas

Ši sritis orientuojasi į vizualinius prekės ženklo elementus. Siekiama perteikti prekės ženklo tapatybę vaizdais, formomis ir spalvomis. Grafiniai dizaineriai šioje srityje kuria elementus, pvz. logotipus, tipografiką, spalvų paletes, kurios reprezentuoja prekinį ženklą. Jie taip pat kuria vizualines gaires, kad būtų užtikrintas nuoseklus prekės ženklo naudojimas.

Marketingas ir reklama

Šio tipo dizainas naudojamas prekėms ar paslaugoms parduoti. Tai gali būti spausdinta reklama, pvz. plakatai, skrajutės, katalogai arba skaitmeninės reklamos –  vaizdo įrašų skelbimai, socialinės žiniasklaidos įrašai ar televizijos skelbimai. 

Grafikos dizaineriai tyrinėja vartotojų įpročius ir kuria dizainus tam tikrai tikslinei auditorijai. Šio tipo dizainas apima žinias, kaip parduoti produktą ir suvilioti vartotoją.

Internetinės svetainės dizainas

Ši sritis apima svetainių dizaino, išdėstymo, struktūros planavimą ir kūrimą. Dizaineriai sujungia įvairius vaizdinius elementus, tokius kaip tekstas, nuotraukos, grafika ir vaizdo įrašai, tam, kad sukurtų patrauklias ir patogias svetaines. 

Leidiniai

Tai maketų kūrimas , parenkant tipografiką, fotografijas, iliustracijas ir grafiką. Grafikos dizaineriai šioje srityje dirba su knygomis, laikraščiais, žurnalais ir katalogais. 

Pakuotės dizainas

Pakuotė ne tik apsaugo gaminį nuo išorinių veiksnių, bet yra ir svarbi rinkodaros priemonė. Šios srities dizaineriai kuria koncepcijas, maketus ir ruošia failus spaudai. Pakuotės dizaineriai turi gerai išmanyti pramoninį dizainą ir gamybos procesus, sekti tendencijas, analizuoti konkurentus, kad galėtų sukurti pakuotes, kurios išsiskirtų ir būtų patrauklios vartotojams. 

Judesio grafika

Tai nauja ir sparčiai auganti grafinio dizaino specializacija, apimanti animaciją, vaizdo žaidimus, programėles, banerius ir pan. Judesio grafiką galime rasti beveik visose skaitmeninėse platformose.

Aplinkos dizainas

Aplinkos dizainas jungia grafinį, architektūrinį, interjero, kraštovaizdžio ir pramoninį dizainą. Paprastai šie dizaineriai turi dizaino ir architektūros išsilavinimą. Jie turi būti susipažinę su pramoninio dizaino koncepcijomis ir architektūriniais planais. Aplinkos dizaineriai kuria įvaizdį parodoms, muziejams, mažmeninės prekybos parduotuvių interjerą, ruošia renginių ir konferencijų erdves ir pan.

Iliustracija

Dizaineriai kuria originalius meno kūrinius derindami medijas ir įvairias technikas. Iliustratoriai dažniausiai bendradarbiauja su rašytojais, redaktoriais, meno vadovais. Ši sritis apima marškinėlių dizainą, knygų viršelius, komiksus, muzikinių albumų viršelius, infografiką, video žaidimus.

Grafinis dizainas yra nuolat auganti sritis, o specializuotų ir kvalifikuotų dizainerių paklausa vis didėja. Daugelis dizainerių specializuojasi į vieną sritį, tačiau pramonė nuolat keičiasi ir dėl to dizaineriai turi išmokti prisitaikyti ir gilinti savo žinias, kad galėtų apimti daugiau sričių. 

Daugiau apie grafinį dizainą galite sužinoti čia

Mūsų teikiamas grafinios dizaino paslaugas galite pamatyti čia